Question Пробиване през боравене с химикали 3.3

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Здравейте,

Така че въпросът ми е, има ли някой практически познания за пробиване на отвор в боросиликатеглас 3.3 с волфрамов карбид или диамантена бормашина?

Става дума за размери между 20 и 35 mm в диаметър.

Причината за това е, че на практика всички разделителни фунии от 10 000 са изчерпани, единствените налични са от Дюран и т.н. и достигат 500$ без доставката.

Така че реших, защо да не си построя сам една.

Колба с кръгло дъно 10 000 л, гърло 40/45, редуктор 40/45 - 29/32 и чучур 29/32, използвам двустранно експоксиглей, устойчиво на ацетон и подобни силни прекурсори, и пробивам дупка на дъното на колбата, ET VOILA! Сепараторна фуния за по-малко от 60 USD
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Това е доста глупава идея, тбх, първо, вероятността модифицираната ви разделителна фуния да се разбие при първата употреба след такава "модификация" е 100/100.
Трябва да "калибрирате" стъклото след подобна модификация, структурата му ще е в разруха, ако не го направите, дори и с настройка то няма да е толкова здраво, колкото е било, когато е било издухано.
Hdpe или pp барабан върху рамка с клапан, защо не? Или ако държите на стъклото, намерете професионален духач, който да монтира вентил на дъното, ако все още ги има в частите си.
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Разбирам какво искате да кажете, но говорите за свойствата на "втвърденото стъкло", с които имам някакъв опит.

Боросиликатното стъкло има различна химическа настройка към него.

Чел съм няколко души, които са опитвали това по форумите, и дори съм виждал видеоклипове в youtube на хора, които пробиват дупки в BSC 3.3.

Но бях по-любопитен за хората, които са го направили от гледна точка на химическата реакция.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Направих безброй импровизации и трябва да кажа, че дори и с аргументирано чиракуване в областта на научното духане на стъкло, размерът, с който се занимавате, не трябва да се подхожда любителски.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Съгласен съм с @UWe9o12jkied91d. Колбата ви ще се спука в най-лошия момент в случай на успешно пробиване. Струва си да използвате пластмасов бидон за тази манипулация.
 

general

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 14, 2023
Messages
40
Solutions
2
Reaction score
18
Points
8
Подхождам към това от гледна точка на човек, който не е химик.Работил съм много пъти с пробиване на стъкло, но то не е било боросиликатно.Разбирам дилемата ви, но не бих си помислил да отида там.Един волфрамов карбид с форма на круша или копие ще премине през 1/4" стъкло като нищо, но този диаметър е недостъпен без диамантен трион. може би.лесно е да се получи фрактура от напрежение, която бързо да излезе от дупката в една или повече точки, съжалявам, че не мога да бъда по-окуражаващ, приятелю!
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Е,

Струваше си да опитам, но изглежда, че идеята е от масата, благодаря ви за всички приноси.
 
Top