Question Има ли метамфетамин и мдма хлорид някакви еспециални белези под рентгенова снимка?

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Лично аз познавам два случая, когато хора бяха хванати, докато се опитваха да пренесат хашиш, опакован като конфитюр в багажа си. И двата случая се случиха, докато мулета пренасяха веществото през рентген. Не знам техническите подробности, но предполагам, че вероятно този продукт може да има някакво особено сияние под рентген.

Но какво да кажем за метамфетамин и mdma hcl в течна форма? Как изглеждат под рентген? Знаете ли случаи, в които такива неща са били идентифицирани при преминаване на границата?
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
66
Points
28
Аз не съм експерт.

Въпреки това рентгенът е добър начин да се определи дали нещо не трябва да бъде в нещо.

Лекарствата в конфитюра може да изглеждат различно от обикновения конфитюр. Това е по-скоро система от рода на "това изглежда странно, нека да го изследваме".
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Имах поглед върху интроспекция на рентгенови телевизионни интроскопи, използвани за проверка на багаж и пратки. Накратко, те лесно определят моноатомни вещества. Те също така разграничават органични и неорганични съединения, както и плътността

Що се отнася до многоатомните съединения, това е друга история: ако правилно разбирам проблема, инженерите калибрират машината, за да различава само определени съединения. Но това е много сложна задача, така че броят на тези вещества е много ограничен и обхваща най-вече взривните вещества.

Що се отнася до наркотиците, въпросът е отворен. В случая с хашиша виждам три възможности: или хашишът в стъкления буркан изглежда по-плътен от сладкото и привлича вниманието, или може да изглежда като някакво взривно вещество, или машината е програмирана за това вещество.

Нека изчакаме, може би някои хора знаят повече докъде е стигнала приложната наука в тази сфера.
 
Last edited:
Top