Question Необходимо ли е да предоставите адрес, за да купите sudafed?

purple_rain

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 10, 2022
Messages
15
Reaction score
2
Points
3
Знам, че трябва да предоставите документ за самоличност, за да си купите судафед, което е доста лесно да се заобиколи, като се използват куп фалшиви документи за самоличност в различни аптеки. Но искат ли и валиден адрес и проверяват ли, че лицето, за което се представяте, наистина живее там? Не мисля, че ще отделят толкова време и усилия за това, като се има предвид колко много хора го купуват законно, но някъде чух, че за да го купите, трябва да им дадете и адреса си. И така, вярно ли е това?
 

lisadrown202

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 11, 2023
Messages
0
Reaction score
0
Points
3
Deleted

purple_rain

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 10, 2022
Messages
15
Reaction score
2
Points
3
Имах предвид в аптека, а не доставено на адрес
 
View previous replies…

purple_rain

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 10, 2022
Messages
15
Reaction score
2
Points
3
когато купувате судафед (псевдоефедрин-съдържащи таблетки) в аптека, питат ли ви и за адреса при покупката
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
883
Points
113
Не. не в САЩ, но ви карат да си го изпросите и да покажете личната си карта. Едно лице Съгласно федералния закон може да закупи не повече от 3600 MG за един ден и не повече от 9000 mg за 30 последователни дни, или 7500 MG по пощата. Повечето щати имат свои собствени закони относно продажбата на псев, някои щати не позволяват закупуване без рецепта и много щати имат по-ниски количества в насоките. Виждам, че Индиана позволява на човек да закупи 6100 mg ЗА 365 ДНИ. Не е необходимо обаче да закупите повече от това количество, за да бъдете проверени. Аптеките са длъжни да предават записи чрез съдебно разпореждане ИЛИ при поискване от страна на който и да е правоприлагащ орган.
 
Top