Question Катинон от фенилпропаноламин

The Silent Chemist

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2022
Messages
22
Reaction score
12
Points
3
Можете ли да окислите PPA в катинон, както това става с ефедрин?

бихте ли получили катинон вместо метакатинон
 

BrownRiceSyrup

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
52
Reaction score
29
Points
18
Това е правилно, бихте получили катинон от PPA. За да получите меткатинон, окислявате ефедрина.

Правил съм го с реактива на Джоунс, а също и по пътя на калиевия перманганат... Трябва да има и по-добри начиниһттр://.... Това беше за моя собствена употреба, така че не ми пукаше много за добива. По-добрият начин за получаване на катинон с високи добиви е да се започне с безрецептурния пропиофенон, който може да се купи навсякъде... ще трябва да добавите бром, но може би можете да използвате хидробромна киселина и бавно да добавите водороден пероксид, за да освободите брома в сместа, така че да не се налага да се занимавате с елементарен бром.... След това добавете етанол, наситен с амоняк. Има само две основни стъпки за това. Представям си, че ще е лесно да се направи

 

The Silent Chemist

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2022
Messages
22
Reaction score
12
Points
3
Благодаря ви за отговора, моля, уточнете как сте окислили ефедрина с перманганта ? Прочетох този запис на синтеза и той звучи сравнително просто.
Вашата процедура беше ли подобна и ако да, какво направихте по различен начин. Какъв може да се очаква добивът?

 
Last edited:

BrownRiceSyrup

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
52
Reaction score
29
Points
18
Да, точно по този път се опитах. Същата страница от родия. Това беше преди няколко години по време на ковида, когато бях малко побъркан от цялото свободно време в лабораторията и правех колкото се може повече наркотици, за това, че бях доста далеч, се справих доста добре, трябва да призная lol (im off all hard drugs now )... Но искам да кажа, че не мога да си спомня точно дали е имало някакви вариации, знам само, че това беше този процес, който направих в лабораторията си. всички направени модификации бяха просто адаптирани към оборудването, с което разполагах. Чистотата на ефедрина, с който разполагах, може би беше съмнителна, а аз имах може би само един грам от него. Проблемът дойде, когато се опитах да го пречистя, а тъй като е катинон и има карбонил, той е разтворим както във вода, така и в неполярни разтворители. и с малкото количество, което имах, на практика загубих всичко при екстракцията А/В. .... Когато разбрах как да екстрахирам ефедрин със 75% ефективност, вече бях започнал да употребявам метамфетамин...

тбх перманганатът е доста интензивен, а начинът с реагента на Джоунс беше по-добър. спомням си, че мислех за това. успях да получа нещо с начина с реагента на Джоунс, което беше значително повече от перманганата. защото ТРЯБВА да се пречиства, всеки остатъчен перманганат води до интензивно увреждане на мозъка... и може би това беше.

Начинът с реагента на Джоунс също не е лишен от подводни камъни, при този метод се споменава за тази бяла или червена "маса, която се образува и е признак на значително намален добив".... Не можах да избегна това, но все пак получих малко. Въпреки това отново правя това в 20-милилитрова епруветка с по един грам, тъй като съм тежък потребител на наркотици... така че..... Окисляването на хидрокси група в бензилова позиция (това, което правим ние) е доста лесно, доколкото разбирам (редуцирането ѝ до метамфетамин е пословично трудно) и затова може да има по-приятелски настроени по-меки окислители, които не са били добре познати по времето на родий... неща като пиридиниев хлорохромат (PCC). но нямам представа за нито една от тези възможности, за да бъда честенһттр://....
 
View previous replies…

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
ПХК наистина не е толкова труден за направа, но съм забелязал, че бавно намалява окислителните си свойства при съхранение не бързо, но доста не е приятелски настроен към съхранението.
 

BrownRiceSyrup

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
52
Reaction score
29
Points
18
Да, аз също го направих тогава... стана кафяв в рамките на ден-два lol.... толкова ми беше тъжно. толкова много труд беше вложен в него. Беше ми трудно да го изсуша и да премахна hcl. нямах и вакуумен филтър... така че не успях да получа прах и това вероятно не помогнаһттр://.....но за един ден беше хубаво ярко оранжевоһттр://...... Така и не успях да го използвам...
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Бях напълно объркан от сложността на молекулите, които синтезирах, с тази липса на опит, която имах тогава... моят пемолин беше успешен, въпреки че нямаше много от него и не заради добива, а защото просто научих от професорите, че винаги трябва да опитвам нещата първо в малък мащаб.
 

BrownRiceSyrup

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
52
Reaction score
29
Points
18
Уау пемолин, това изглежда като доста трудна молекула за създаване без опит. Добра работа lol... Не мога да си представя, че ще намериш съставките за това в търговската мрежа. Как беше?

Това е добър съвет, изгубих много химикали, като разбрах, че първо трябва да направя малък мащаб... Всъщност забелязах, че ако първо направя малък мащаб, почти всеки път се сривам, защото можех да използвам повече химикали, защото работи чудесно. Но това е голям контраст с това да се самозабравям, защото съм използвал твърде много химикали и не е успял.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Спомням си, че това беше направено в множество стъпки, защото трябваше сам да синтезирам някои от реагентите, аз рмня NaOCN това беше дълго варене в DMSO, извършено навън, и гуанидин от калциев цианамид
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Извърших и окисление на ефедрин с малко дихромат и добивът беше скромен, но успехът беше важен, тъй като бях в самото начало. Мога да предложа използването на ppa за аминорекс (навремето синтезирах пемолин, но винаги ми е било интересно за аминорекс, който така и не успях да опитам). С най-добри пожелания!
 
Top