Question Някой може да посъветва начинаещ, който иска да започне производство

velukatr13

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 10, 2024
Messages
1
Reaction score
1
Points
1
Здравейте на всички. Първо, живея в Източна Азия, така че съм зле с английския.
Im a chick right now, but Im very desperate
Търсих много неща, които мога да правя в тези времена, знаех, че тази работа ми подхожда, като се има предвид всичко. но нямам никакви познания.
В моята страна е трудно да се купуват химически материали,И къде обикновено се получават по-трудно достъпни материали? И ако просто гледам видеото и го направя, някой може да пострада, така че трябва ли първо да започна органична химия?
и всеки добър съвет е добре дошъл Благодаря ви за прочетеното приятели
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
365
Reaction score
177
Points
43
Четете, четете и още, четете плюс изследванията на химикалите, с които работите/ще работите.

ако извършвате синтез, носете защитно лабораторно облекло и респиратор/ръкавици за цялото лице. достатъчно вентилация

не го правете в собствената си кухня 👌
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Обзалагате се, че има някои фундаментални неща, които задължително трябва да знаете, преди да започнете да прилагате в практиката, както и повечето, които ще научите в движение, но първо трябва да разберете редица неща, които трябва да документирате сами, а след това да попитате отново. първо трябва да мислите като нехимик и да търсите суф като "не приемайте по-голяма опасност от пожар, отколкото сте в състояние да потушите", за да стигнете до естествения въпрос "знам ли как да използвам пожарогасител?". Мисля, че по този начин се изправяте пред повечето опасности с увереността, че сте донякъде подготвени (което наистина не може да е вярно всеки път, когато започвате, изненадите са следващият "възпитател", с когото трябва да се сдобиете). Наздраве!
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
176
Reaction score
69
Points
28
Deals
7
Сигурен съм, че най-добрият начин ще бъде просто да учите химия,л ако го направите, ще имате знания как да си направите сами оборудване, как да използвате и как да синтезирате реагенти от основни съединения.
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
505
Reaction score
236
Points
43
Много информация за начинаещи има във форума (като първата лаборатория) Звучи обаче, че набавянето на необходимите материали може да е проблем за вас?
 
Top