Алтернативи и заместители

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
Ако някой е в крак с мен, вече знае за любовта и желанието ми да импровизирам и да работя направо от рафтовете на магазините, доколкото е възможно. Осъзнавам, че по този начин усложнявам и затруднявам нещата, има различни плюсове и минуси на този подход, но много ми харесва идеята да не оставям следи от документи, като поръчвам нещо конкретно, и намирам, че е много удовлетворяващо да работя с каквото е налично лично.

Като начинаещ химик има много неща, които просто не знам. Не знам как да разбера какво не знам. Как да разбера решенията на проблемите си. Сигурен съм, че съм предал много информация, която ще ми е необходима в даден момент, но не знам, че ще ми е необходимо да знам определена информация, докато проблемът не е непосредствено на лице. Например, ако видя рецепта или тек за начин за производство на наркотик, обикновено приемам, че единственият начин да се направи този наркотик е като се използват химикалите в рецептата. Това, което разбрах, е, че има специфични химикали, които са необходими за конкретен синтез, и т.н. Въпреки това в рецептата са включени определени техники, които се използват в много различни рецепти, които могат да бъдат осъществени по повече от един начин. Например, да се направи екстракция на киселина/основа или да се превърне свободната основа в сол.

И така, знаем за реакцията живак/киселина за създаване на алуминиева амалгама - техника, която се използва в много рецепти. Единствените рецепти, които съм виждал и в които се споменава или използва тази техника, изискват живачен(II) нитрат или елементарен живак и азотна киселина и т.н. Това, което не осъзнавах доскоро, е, че алуминиев амалгум може да се създаде с помощта на живачен(II) хлорид или чрез реакция на живак и хлор. Както всички знаем, в зависимост от местонахождението на човека ще има или няма да има на разположение различни химикали и продукти. Доколкото ми е известно, в САЩ азотната киселина не е лесно достъпна в магазина. От друга страна, хлорът е достъпен. За мен това е изключително полезно знание. Някои рецепти ще включват алтернативен метод за получаване на желания резултат, други - не, и така, аз съм принуден да вярвам и да попадам в капана на мисленето си, че единственият начин да направя нещо е като използвам това, което е в рецептата. Друг актуален за мен пример в момента е амониевият нитрат, необходим за приготвянето на ястия от типа "разклати и изпечи". Вместо това може да се използва правилната пропорция амониев сулфат, за да се генерира амоняк за разтваряне на лития.

Разбирам, че някои неща ще бъдат необходими и специфични, както казах, например, вероятно няма как да се заобиколи необходимостта от определени прекурсори, P2p, P2np, MDP2p, за да се получи съответният амин. За това, което казах по-горе, за използването на живачен(II) хлорид вместо живачен(II) нитрат, съм сигурен, че много хора ще се заинтересуват да научат и да разберат по-добре какво друго може да се използва и как работи, защо е необходимо и т.н. Какви химикали могат да се извлекат и пречистят от какви продукти и след това да се реагира с други химикали от извънборсовата търговия, за да се получи каквото може да бъде полезно за това, което се опитваме да направим. Ако някой знае нещо или има някакви идеи, моля, споделете. Благодаря ви и ви желая успех!
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
50
Points
28
Ако живеете в САЩ, както казвате, би трябвало да можете лесно да си набавите сярна киселина. Можете да си набавите лесно натриев нитрат. Така че можете лесно да получите димяща азотна киселина, като добавите киселината към солта и се настроите за проста дестилация (апаратурата трябва да е плътно сглобена, като се използва грес, за да се сведе до минимум изтичането на изпарения), но не затваряйте вакуумния извод!
 

ruen

Don't buy from me
Member
Language
🇨🇿
Joined
Jul 23, 2024
Messages
11
Reaction score
6
Points
3
Имам още една новина за вас: можете да използвате всяка амониева сол за шейк енд пейк
 
Top