Question 4-метилпропиофенон

kokkewiet

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 28, 2023
Messages
15
Reaction score
9
Points
3
Здравейте, наистина ще съм ви благодарен за помощ с

Синтез на 4-метилпропиофенон


Намерих видеоклип, който показва как, като използвам пропионен хлорид (aq), толуол и алуминиев хлорид, но не мога да намеря пропионен хлорид в нашата страна. Има ли алтернатива на пропионаловия хлорид или може би друг начин за получаване на 4 метилпропиофенон?

Благодаря
 

BevItUp

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 6, 2023
Messages
74
Reaction score
61
Points
18
@kokkewiet получихте ли някога отговор?
 

kokkewiet

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 28, 2023
Messages
15
Reaction score
9
Points
3
Не, не съм. правили ли сте сами ситезата с метедрон преди? Вчера направихме една партида (за първи път) и наистина се нуждаем от съвет, тъй като нещо се обърка в процеса ни. Продуктът гори като дявол и има много кристален вид и е на прах?
 

Antihero999

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 6, 2023
Messages
53
Reaction score
53
Points
18
Имате ли нужда от KU crystal?
 

kokkewiet

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 28, 2023
Messages
15
Reaction score
9
Points
3
@Antihero999

Вчера направихме партида от синтеза на метедрон, (за първи път) и наистина се нуждаем от съвет, тъй като нещо се обърка в процеса ни. Продуктът гори като дявол и е с много кристален вид и прахообразен?
 

googie

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 1, 2023
Messages
45
Reaction score
32
Points
18

Легитимен?
 

BevItUp

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 6, 2023
Messages
74
Reaction score
61
Points
18

Мисля, че е готино, че имате нещо, върху което можете да надграждате. Когато казвате, че гори, това означава ли, че сте го опитали? Направи ли нещо?

Питах за отговорите на 4 Метилпропиофенон, защото изглежда, че вървим по един и същи път и имаме едни и същи проблеми.

Така че вероятно имате 2-Bromo-4-метилпропиофенон за синтеза на метедрон и съм любопитен дали сте намерили начин да направите 4 Methylpropiophenone, който сте използвали, за да направите 2-Bromo-4-метилпропиофенон? Или в крайна сметка закупихте?
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
Синтезирах 4-метилпропиофенон от толуол и пропионилхлорид, който може да се получи от пропионова киселина.
Реакциите не са от най-приятните, затова винаги препоръчвам да се купува готов 4-метилпропиофенон.
 

BevItUp

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 6, 2023
Messages
74
Reaction score
61
Points
18
В известен смисъл е неудачно. Искам да мога да правя всичко от това, което е законно достъпно, но сега говорим за 4 нива на индиректност :cautious:

. Съвсем скоро ще приличам на някой средновековен алхимик, който се е нагърбил над врящ казан и изстъргва реагенти от нокътя на василиск.
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
370
Reaction score
181
Points
43
Следобед правите ли връзка за синтез на пропионилхлорид благодаря
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
883
Points
113
Има няколко файлове за изтегляне и хубава дискусия за синтеза на пропонилхлорид Тук. В повечето случаи прекурсорите включват недостъпни химикали, но не всички рецепти. Виждам, че се продава в Ebay, ако сте смели. Когато мечтая да го направя, мечтая за метода, споменат на страницата в Уикипедия, използващ фосген, който мога да направя от натриев хидроксид и ацетон
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
370
Reaction score
181
Points
43
Избелване плюс МЕК отделят хлороформа, след което използват това, което е останало от страничните продукти, за пропионова киселина чрез реакцията на халоформа

след това използвайте пропионовата киселина, за да направите пропионилхлорид с бензоилхлорид
 

xile

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2023
Messages
102
Reaction score
51
Points
28
От кой континент сте? Разполагам с 4-метилпропиофенон само 1 л, но е от трудов клас. И ако потърсите всички възможности, можете да намерите 2b4mp готов.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
883
Points
113
Не можех да ви позволя да купите всичко това. След това почистването на каналите с натриев хидроксид и ацетон, вакуумната дестилация, здравей фосген. Фосген и проприонова киселина= здравей проприонов хлорид, проприонов хлорид+толуол=здравей 4-метил-проприофенон.🤔🤔 Мисля, че това е правилно.
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
370
Reaction score
181
Points
43
Достигаме донякъде по този въпрос.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
883
Points
113
Надявам се скоро да започна тази дейност. Седя върху бутилка проприонова киселина. Колебая се дали да направя фосген в дома си, живея в град и имам 2 малки деца, които се надявам да не отровя, но нямах късмет да получа параметилпроприофенон в САЩ. Попаднах на тази тема , което е чудесно, защото не можех да си спомня или да намеря синтез за фосген, използвайки прекурсори, които мога да купя. Надявам се, че това ще разклати паметта ми. Когато четете по 100 страници на ден, на процедури за синтез, тя става мътна, умът ми
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
370
Reaction score
181
Points
43
Поддържайте ни в актуално състояние 👍🏻
 

the money

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 26, 2022
Messages
50
Reaction score
28
Points
18
Исках да купя 4-метилпропиофенон


Затова трябва да знам защо се използва в парфюмите

Когато го задържат митническите власти, трябва да им дам убедителен отговор, затова знам ли употребите му в състава на парфюмите?
 

the money

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 26, 2022
Messages
50
Reaction score
28
Points
18
Има ли някой от вас видеоклип за синтез
4-метилпропиофенон
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
883
Points
113
Ами има видеоклип за метилиране на проприофенон и има видеоклип за бромиране на 4-mp във видеоклиповете на този сайт малко не мисля, че има такъв за проприофенон, но има няколко начина за това. Фридел-крафт пропионил хлорид и бензол, кетонизация между бензоена и проприонова киселина и няколко други, мисля проприонил хлорид и ксилол с алуминиев хлорид може би в момента мисля доста усилено за това. Смятам, че върху родий синтезът от проприонова киселина до псевдоефедрин преминава през междинен продукт проприофенон. Използването на ксилол започва с параметили от двата края, така че за 4-mp това е пропусната реакция
 
Top