Question Миризма на 3MMC и 4MMC?

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
66
Points
28
Започнах да гледам документален филм за 3MMC и един търговец твърдеше, че той няма типичната миризма на "котешка урина" на 4MMC и че някои хора предпочитат 3MMC по тази причина.

Вярно ли е това? Дали 3ММС няма или има много слаба миризма в сравнение с 4ММС?

Какво причинява миризмата на 4MMC? Предполагам, че е страничен продукт, образуван по време на синтеза?
 

hotelier

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 19, 2023
Messages
5
Reaction score
5
Points
3
Вярно е, че 3-mmc е много по-малко миризлив от 4-mmc, известен още като мефедрон. Освен това те миришат напълно различно:

Що се отнася до 3-mmc, най-близкото нещо, което ми идва наум, е определен вид медицински гипс (немска марка "Leukoplast" ;))

Що се отнася до миризмата на "котешка урина" на 4-mmc:
Използвам meph от 2009 г. и живея с котки от още по-отдавна, и, ако трябва да кажа, за мен котешката урина е аналогия, която никога не бих измислил... ;)

Истинският meph отпреди забраната (лъскави бели кристали, подобни на захар) в по-голямата си част имаше онази миризма, която имат някои железопътни билети или банкови извлечения, когато излязат току-що от принтера (не домашен или офис принтер, тук говоря за обществени терминали за банкомати/билети).
След това добавете лек полъх на хлорни таблетки (за плувни басейни) и сте съвсем там!

...вероятно някакви остатъци от прекурсори или разтворители за ре-Хинг (които не мога да уточня), защото след извършване на правилна рекристализация почти не остава никаква миризма.


Що се отнася до всички мефове след забраната, които съм пробвал след това, миризмата, която описах по-горе, в повечето случаи е засенчена от агресивни миризми от типа на препарати за почистване на канали, плюс остатъци от който и да е разтворител, използван в синтезатора, плюс онова сълзливо горчиво/пиперливо бромно смърдене :/
 

Methylated

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 11, 2023
Messages
7
Reaction score
1
Points
3
^ Както и по-горе,
Но много от партидите на Meph, които съм имал в миналото, идваха с мирис на печатни платки. Изгорели печатни платки, ако това има смисъл.
 

MMCHAMSTER

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 16, 2023
Messages
8
Reaction score
13
Points
3
през последните 7 г. всички 4-MMC l имаха добра миризма на котешка пикочка, както през 2011 г., но ефектите липсваха, а 3-mmc няма тази миризма и ако също не е добър според мен, имаше един момент l помня през 2012 г., когато хората продаваха 4-MEC като заместител, тази гадост беше добре за 30 мин :)
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
Всички вие сте сбъркали. 3-MMC и 4-MMC миришат еднакво при 98% чистота+
Всеки мръсен меткатинон може да мирише на "котешка урина" поради остатъците от нереагирал бромоцетон.
Чистият, кристален 4-MMC мирише на фармацевтични продукти.
 

hotelier

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 19, 2023
Messages
5
Reaction score
5
Points
3
Да, както заявих, след като направих правилен ре-Х на 4mmc, почти не остана миризма/вкус... обаче повечето клиенти не правят това, така че бих казал, че и въпросът, и отговорите имат своята основателност тук...

+Въпреки това, дори най-чистите на външен вид 4mmc, които получих през 2009-2010 г., имаха тази ясно изразена миризма, описана по-горе, която напълно отсъстваше дори в най-мръсните маслени партиди от 3mmc, които някога съм получавал (те бяха изключително горчиви и като цяло отвратителни, но изобщо не миришеха на котешка урина/платка/принтер за билети/хлор/чистач за канализация)

Може би 2b4m срещу 2b3m вече се различават значително по отношение на миризмата? Никога не съм имал досег с това нещо... ;)
 
Top