Синтез на прекурсор на 2-OXO-PCE

LazZzZz

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 24, 2022
Messages
26
Reaction score
14
Points
3
Здравейте на всички, надявам се, че имате хубав ден. Да кажем, че искате да направите синтез на 2-фенил циклохексанон в мащаб 1 mol, тъй като това е разумно количество, което може да се направи наведнъж. Ако искате да направите повече, тогава инвестирайте във втори комплект стъклария и просто направете 2 наведнъж, тъй като ще ви трябва апарат на Дин Старк за отстраняване на водата. Първата стъпка ще бъде формиране на енамин на циклохексанон с помощта на циклохексанон, безводна пара-толусулфонова киселина и пиролидин.

Първо ще трябва да подготвите стъкленицата. Първо, ще ви е необходима колба с кръгло дъно с обем 500 ml и нагревателна мантия, която може да се разбърква. В едното гърло имайте газопровод за промиване на реакционния съд с N2 или Ar, на средното гърло поставете апарат на Деан Старк с чучур, за да отстранявате водата от дъното на капана, а в третото гърло поставете фуния, за да добавяте реагентите, и имайте под ръка гумена преграда, за да замените фунията, след като бъдат добавени. Напълнете капана на Дин Старк докрай с толуол, докато той леко прелее в RBF. Необходима ви е и вакуумна дестилационна уредба, включваща помпа за вода и за създаване на вакуум.

1) Добавете 350 ml толуол в 500ml RBF и включете слабото нагряване. Добавете 120 g пиролидин, 100 g циклохексанон и 15 g p-TSA в реакционния съд и след това сменете фунията с гумена преграда и започнете газовия поток в реакционния съд. След като се включи потокът от аргон или азот, реакцията се довежда до рефлукс и се оставя да се разбърква. При протичането на реакцията водата ще бъде изтласкана от реакцията в апарата на Деан Старк, така че това означава, че ще трябва да отстраните водата от Деан Старк в момента на образуването ѝ. Изчакайте да се образуват няколко милилитра вода, преди да я отстраните, тъй като не искате да изнесете с нея толуола. Оставете тази реакция да се рефлуксира в продължение на 2 часа, преди да смените газопровода със запушалка, след което се оставя да се рефлуксира в продължение на още 22 часа.

2) Ще разберете кога е протекла реакцията, тъй като реакционната смес ще спре да отделя вода в апарата на Дин Старк и реакционната смес ще е станала от много светложълта до тъмнооранжева. След 24 часа изключете нагревателя и оставете да се охлади до стайна температура. Опитайте се да ограничите контакта на реакционната смес с въздуха, тъй като енеаминът лесно се окислява от атмосферните условия, ето защо се използва гумената преграда, така че вземете спринцовката, изтеглете цялата реакционна смес и я прехвърлете във вакуумна дестилационна уредба. Първата фракция, която изкипи, ще бъде смес от толуол и пиролодин, но след като тя се отдели, вашият 1-пиролидино-1-циклохексен ще започне да се отделя заедно с част от циклохексана. Този циклохексан няма да реагира с никой химикал в следващата стъпка, така че засега разделянето на двете съединения не е необходимо. Въпреки че е болезнено, препоръчвам да дестилирате, докато не остане никаква течност в първата дестилационна колба, тъй като това ще даде най-високи стойности на дрождите, които са почти количествени, ако се отстрани цялата вода. След като пиролиндото бъде изолирано и преместено в херметична колба, можем да преминем към следващата стъпка.

3) Поради образуването на енамин с циклохексан, молекулата ще претърпи енамин-иминова тавтомерия, подобна на кето-енолова тавтомерия, позволяваща на въглерода вляво или вдясно от карбонила да стане много нуклеофилен, поради което може да се осъществи електрофилна атака с молекула като йодобензен с йод, действащ като електрофил. Сега добавете целия си прясно приготвен 1-пиролидино-1-циклохексен в колба с обем 1 л и гърло с 250 ml циклохексан и 204 g йодобензен. Поставете 1L rbf върху нагревателна мантия и добавете рефлуксен кондензатор с изпомпване на вода, доведете тази реакция до кипене и я оставете да реагира още 24 часа.

4) Накрая ще останете с бял прах, ако прахът се е образувал преди да са изтекли пълните 24 часа, тогава просто изключете нагряването и започнете работата отначало. Спрете нагряването и свалете кондензатора на рефукса от rbf, така че да го замените със запушалка. След като колбата се охлади, свалете запушалката и добавете приблизително 300 ml дестилирана вода, за да унищожите остатъчния енамин, като по този начин той ще се превърне обратно в циклохексанон и пиролидин. Затворете колбата и разклатете енергично, защото искате целият прах да изчезне. Добавете 10% разтвор на сулпурова киселина, за да унищожите остатъка от пиролидин. Изсипете реакционната смес в разделителна фуния от 1 л и изчакайте двата слоя да се отделят. Както долният воден слой, така и горният органичен слой трябва да се изсипят в различни чаши и да се запазят, докато прелеете водния слой в разделителната фуния с 250 ml DCM. Отново тази смес трябва да се разклати добре, за да се извлече всичко от крайния 2-фенилциклохексанон в слоя DCM. Водният слой се изхвърля, докато двата органични слоя се комбинират и се промиват с натриев тиосулфат и се изсушават над магнезиев сулфат. Накрая се изпарява целият органичен разтворител, за да останат приблизително 140 грама суров продукт. Извършете рецистализация с помощта на IPA, за да получите бял прах с приблизителна стойност на получаване 60-70 %.

Ще напиша експериментално ръководство за алкилиране с помощта на трифенилалуминий, но предпочитам да извърша реакцията, преди да създам повторяем текст. Ако някой има въпроси, ще се радвам да помогна.
 

The Alchemist

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 7, 2023
Messages
45
Reaction score
25
Points
8
Това е много интересна тема. Особено интересен ми е коментарът ви на друго място относно следващите стъпки. Не съм сигурен как се цитира, затова копирах собствения ви линк:
http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/threads/2-oxo-pce-anyone-have-information-on-its-synth.7559/post-34970

Чудех се дали бихте могли да разширите частта за създаването на различни аналози. За мен стъпките, които сте изброили от прекурсора, звучат толкова просто, колкото аминирането на бромо-кетона за нещо като 4-mmc или a-pvp. Това ли е същата процедура?

Кой прекурсор ще бъде заменен, за да се получи нещо като MXE, или това е допълнително заместване? Мога ли да направя 3-MeO-PCE с този процес след допълнителна стъпка?
 

LazZzZz

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 24, 2022
Messages
26
Reaction score
14
Points
3
Не съм разглеждал MXE, но вместо да използвате йодобензол, метокси йодобензол може да се използва като заместител на желания от вас продукт, но не мисля, че 3-мео-пкп ще може да се получи лесно чрез този метод. След като този продукт бъде синтезиран, последната стъпка за превръщането му от фенил циклохексанон в 2-оксо-псе изисква бромиране на алфа-позицията му, което е осъществимо поради наличието на кетон на циклохексаноновия пръстен. Бромирането на метокси фенил циклохексан не би се получило. както беше споменато преди, Mxe би се получило, така че ще ви помоля да опитате и да ми отговорите. Друг проблем при създаването на 3-meo-pce би било първоначалното образуване на метокси фенил хексан, тъй като кетонът, присъстващ на циклохексанона, е необходим за създаването на тавтомеризацията на енеаминовия имин.

Моля, не се колебайте да ми изпратите DM за всякакви други въпроси

- странична бележка Причината, поради която аминирането на бромокетона за 4-mmc и a-pvp или който и да е синтетичен катинон по този въпрос, е, че всеки прекурсор, който се използва, ще съдържа кетон в бета позиция, позволяваща алфа броминирането. Надявам се, че съм помогнал :)
 

LazZzZz

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 24, 2022
Messages
26
Reaction score
14
Points
3
За съжаление не, 3-MeO-PCE не може да се синтезира чрез този метод и ще се опитам да обясня защо. Прав сте, че първоначалният метод, за който писах, всъщност е просто аминиране на бромокетона, но при молекула като 3-meo-PCE, в която няма карбонил, тази реакция става неосъществима. 4-MMC и A-PVP са синтетични катинони, при които и двата изходни прекурсора (метил пропиофенон и валерфенон) съдържат кетон в бета позиция. Това означава, че алфа водородът, намиращ се в следващата част на въглеродната верига, ще стане леко киселинен, което ще позволи бромиране с помощта на Br2/NBS/CuBr2, за да получите вашия бромиран продукт, и това е същото за всеки кеталов прекурсор, т.е. хлорофенил циклохексанон, метоксифенил циклохексанон и фенил циклохексанон. Поради това, че 3-метокси-циклохексанът не съдържа карбонил, няма да бъде присъдено бромиране в правилната област. Друг проблем идва от синтезата на самия 3-метокси-циклохексан и отново се дължи на това, че циклохексанът не съдържа карбонил. Първата стъпка от синтеза на 2-оксо-псе прекурсор е създаването на имин върху циклохексанона, което позволява на йодобензена да атакува селективно в определена позиция на пръстена, създавайки желаната молекула, но синтезът на 3-мео-псе прекурсор (3-метоксифенил циклохексан) не би могъл да създаде този резонанс.

MXE би била постижима, тъй като все още ще използвате циклохексанон, а вместо това ще замените йодобензола с йодоанизол и метиламина с етиламин, но все още не съм опитал това и не съм сигурен колко ефективна би била тази реакция, ако имате възможност, моля, кажете ми резултатите си, тъй като аз самият се интересувам.


В зависимост от нивото на вашите умения винаги бих могъл да препоръчам редукция на MXE по метода на Волф Кишнер до желаното от вас 3-мео-псевдоелементи, което обаче е свързано с НЕИЗБЕЖНО ТОКСИЧЕН хидразин и топлина, така че ако сте начинаещ химик, наистина не бих препоръчал да използвате това, тъй като личната безопасност трябва да бъде основен приоритет

Ако имате някакви допълнителни въпроси, не се колебайте да ги зададете, а аз ще се опитам да помогна, доколкото мога.

също така се извинявам за 2 съобщения, бъги wifi inni
 

The Alchemist

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 7, 2023
Messages
45
Reaction score
25
Points
8
Оценявам високо всяко от тези съобщения, те бяха много информативни и лесни за разбиране. Въпреки че съм обучен с известен опит в университета и съм учил неуморно от онези дни, аз все още съм много начинаещ в този свят. Основно съм работил с метали и киселини, както и с екстракции с разтворител и дестилация. По-основни неща.

Запознаването с реакциите при различните арилциклохексамини е един от основните ми приоритети след катиноните, така че съм ентусиазиран да видя, че някои може да използват подобни реакции. И че тук има хора, които да покажат как да ги направим.

Някой ден, когато стана по-задълбочен в знанията Ill има нещо по-добро, което да предложи в отговор! В крайна сметка ще се опитам да се справя с този маршрут на MXE. Изглежда много интересно.
 
Top